Ostatní šílenosti

Fimáci

3. srpna 2012 v 21:46 | Pajussska
Mamka přinesla ze školy nějaké fimo a jelikož tohle jsem si chtěla zkusit už strašně dlouho, polymerovou hmotu její osud neminul...

Babička si myslela že je blondýna v pruhovaném svetru...bůůůů, proč nikdo nepozná Kurta???

Moucha mouchovatá

31. května 2012 v 20:03 | Pajussska
Slíbila jsem, že budu psát častěji...a důvod, proč jsem tak dloooouho nenapsala má dokonce i jméno- závěrečná absolventská práce. No tak jasně, věděli jsme o ní od dubnu, jenže jsme museli dělat na nějaké soutěži bo co, zabralo nám to asi milion hodin a na absolventskou nám zbyl měsíc. S kamarádkou jsme párkrát nemohli přijít kvůli koncertům a...ještě se divíte, paní učitelko, že jsme to nestíhali?

Taky je samozřejmě úplně super, když vám v polovině paní učitelka oznámí (v překladu), že celá vaše práce je úplně na hovno.

Why not?

Tak jsem si to prostě vzala domů a dodělala to hezky v klidu, bez pohledů se zdviženým obočím přes rameno...
Malovala jsem k tomu ještě pastel, ale ten jsem si zapomněla vyfotit (upřímně- není to taková sláva), takže tu máte jen tohle.

Chybělo mi něco z plošné tvorby, tak jsem udělala i pár fotek.
Nikdy byste nevěřili, jak je těžké přinutit bratra pózovat v sedm ráno s plácačkou nad obří mouchou...

Hmatatelné vzpomínky z tábora

14. srpna 2011 v 20:44 | Pajussska
Letošní tábor byl prostě úžasný, jinak to prostě napsat nejde. I když většina z těch lidí si tohle nepřečte (jednoduše proto, že nemají adresu), tak bych chtěla poděkovat Elišce, Peťi, Jitce, Elči a Tomovi za ty super večery (a noci) strávené ve stanu, za korálkovací dopoledne a odpoledne, za...prostě za všechno. A všem vedoucím za naprosto boží hry, za táboráky....
Sice to sem moc nepatří, ale já to prostě musela napsat :)

Tak, a teď k těm hmatatelným vzpomínkám.

Jedno dopoledne jsme měli v takovém tvořivějším duchu, dostali jsme keraplast (napodobenina keramiky, nemusí se vypálit) a korálky a každý si měl vytvořit něco hezkého. Já si nejdřív něco upatlala a pak se pár z nás chytlo korálků a zbytek tábora jsme každou volnou chvilku navlíkali náramky, zvířátka a kuličky (na které jsem si nějakým zázrakem vzpoměla a po osvěžení paměti jsem to naučila půlku tábora).

Oko na krk
Je to mizerná fotka, jsem si toho vědoma. Ale oko je dle mého názoru docela fajn :)

Kuličkové náušnice. Udělala jsem jich mnohem víc, ale rozdala jsem je :D

Tyhle kostkové náušnice jsem si hned oblíbila.
Na všechny ozdůbky do uší jsem nejprve přidělala drát (abych je mohla nosit i na táboře...hm, začaly mi z toho hnisat ušní dírky) a až doma jsem je vyměnila za afroháčky.

Korálkové kravinky

10. dubna 2011 v 11:09 | Papája
U snílků se kdysi dávno objevil návod na dutou kuličku z korálků. Normálně korálkování moc v lásce nemám, kdysi dávno jsem udělala jen pár náramků, náušnic a zvířátek na klíče, ale tohle mi přišlo zajímavé. Včera jsem propadla panice, když jsem si vzpoměla, že babička má narozeniny a já pro ni nic nemám :D Rychle jsem sehnala korálky a pustila se do toho. Místy moje snažení vypadalo dost beznadějně, protože jsem si nevybrala právě nevhodnější kuličky , ale nakonec se to naštěstí podařilo a já se z toho nezbláznila (částečně xD).

Večer mě to nějak chytlo a udělala jsem ještě tři kuličky :D
Všechny kuličky, co tady vidíte, jsem navlékla na strunu na krk a budou se nosit jako náhrdelníky.

První pokus
Je to mizerná fotka, ale jinou bohužel nemám a kulička už je u svého majitele :(
A výsledek večerní nudy :)

Když to půjde, možná se tady dnes objeví ještě jeden článek.
Zatím se loučím :)

Amerika, dýně a spol.

26. října 2010 v 18:26 | Papája
Nikdy jsem moc neměla chuť psát do tématu týdne. Naposledy jsem to zkoušela, když bylo téma týdne smrt. Moc úspěchů to teda nemělo. A tak jsem to smazala a na psaní článků do tématu týdne jsem raději rezignovala. Ale článek o Halloweenu  jsem stejně chtěla napsat a téma týdne se na to hodí, tak proč ne? Stejně si mého chabého neoriginálního pokusu v té záplavě fotek a článků s vyřezávanými dýněmi nikdo nevšimne...:D

Když se zeptám lidí, co si myslí o Halloweenu, většinou slyším dvě odpovědi. Ta první zní: Proč se sem tahá americký svátek? A ta druhá: Halloween je super, mnohem lepší než dušičky! Tu první variantu slyším spíš u starších lidí. Když jsem se na tohle zeptala mamky, odpověděla mi, že nechápe smysl Halloweenu. K čemu jim je prý dobré chodit po ulici převlečení za strašidla a děsit malý děcka. (?)
Všechny svátky, které slavíme přece nemusí být jen naše. Proč se neotevřít něčemu novému? A proč ne zrovna Halloween? 2 dny po tom sice máme svoje dušičky, ale to snad ničemu nevadí. Halloween se nese ve veselejším duchu. Vyžezávají se dýně, pořádají se Halloweenské párty a v Americe chodí děti převlečené za upíry, vlkodlaky duchy atd. koledovat o sladkosti. Nikdy by mě nikdo nedostal koledovat, ale na každoroční kuchání dýní se vždycky strašně těším:) Nebo halloweenská výzdoba mojí tety...ta mě pokaždé nadchne :D A to se strašením dětí...nevím, ale když chodí mikuláš s čertem, tak čert se snad chová jak slaďoučký andílek?
Naproti tomu Svátek Všech svatých, Dušičky atd. jsou prostě smutnější svátky. Jezdí se  na hřbitovy a ještě jsem neslyšela, že by měl někdo doma dušičkovou párty.
A když jsou vlastně ty svátky tak rozdílné, proč neslavit oba? :)

A teď pár fotek naší letošní dýně...
S čepicí...
dyne
...a bez ní
dyne
Pohled do mozkovny :D
dyne
Xichtík :)
dyne

Taška s vážkami

16. června 2010 v 21:12 | Pavla
V kroužku jsme malovali na plátěné tašky a tak sem dávám tu svoji, s vážkami. Kdyby to někoho zajímalo, je to barvama na látku a natisknuté tiskátkama. Ta vážka se mi ale nikdy neotiskla celá, spíš jenom takovej slabej obrys a tak jsem musela hodně domalovávat.

Zelený kvákající přívěšek

5. června 2010 v 20:25 | Pavla
Rozhodla jsem se, že trochu zapracuju na prázdných rubrikách, aby už tak prázdné nebyly :). Začnu s tímhle žabím (už zase žába, všimli jste si?) přívěskem. Dělala jsem ho už celkem dávno, je to tak...hm...zhruba půl roku zpátky, a varuju vás! Je to totiž moje první práce s korálkováním (myslím jako ty zvířátka z korálků)! A bohužel taky téměř poslední, protože mě to přestalo bavit :(.
Kdybyste se divili, co je to průhledné kolem přívěsku na prvním obrázku, tak jen pro vaši informaci: je to sklenice na víno. No jo, jí vím, divnej nápad fotit korálky ve sklince, ale mě to prostě přišlo originální :).

 
 

Reklama