Moje žblebty

Zpátky v civilizaci

27. srpna 2013 v 19:51 | Pajussska
Poslední měsíc jsem trávila doma dohromady tak 4 dny. V druhé půlce července jsme odjela na tábor (bomba!), po táboře jsme neplánovaně jeli do Itálie a hned pak mě čekala další brigáda (doufám že si za tohle léto vydělám aspoň trochu money xD ).

No ale zpátky k táboru. Letos to bylo trochu, nejeli jsme klasicky na 14 dní, ale udělali jsme dva týdenní tábory těsně po sobě. První byl pro nás starší děcka, abysme si ještě trochu užili před tím vedoucováním, no a ten druhý už byl pro prcky a my jsme jim veleli.

Všichni účastníci Kdo přežije Tatenice 2013

Nový začátek..?

5. července 2013 v 17:36 | Pajussska
Po půl roce, kdy jsem nenapsala ani písmenko, se mi začalo po blogu stýskat. Neměla jsem náladu sem psát, měla jsem spoustu jiných starostí (i když ty starosti byly příjemné ^^) a vlastně jsem chtěla s blogem úplně skončit. Schylovalo se k tomu už pěkných pár měsíců. Ale nikdy bych ho nesmazala, na to zde mám až moc vzpomínek :) Navíc se mi z pc ztratila složka kde jsem měla fotky všeho, co jsem kdy nakreslila, vytvořila, spatlala atd... Když jsem to zjistila, myslela jsem, že mě trefí šlak. No, ještěže mám blog, kde je většina věcí uložená...a ještěže jsem ho nesmazala :D

Takže za tu dobu co jsem tu nebyla se změnilo strašně moc věcí. Můj osobní život je momentálně boží :D Jasně, všechno není úplně dokonalé, ale jsem šťastná a zatraceně si ten pocit užívám :) ^^
Chudák blog nic takové říct nemůže. Vyhodili mě z AK (vůbec se nedivím), nikdo sem nechodí, je to tady jak po atomovce. Ale upřímně... pokud mi ten zápal vydrží, tak jsem ráda. Částěčně jsem nechtěla psát i proto, že sem chodilo dost lidí z mého okolí. Ale teď si všichni zvykli že je tu mrtvo a nezabloudí sem živá duše, takže už nemusím vysvětlovat, proč sem napsala tamto a tohle a blablabla...
Na druhou stranu to bude trvat pěkně dlouho, než zase někdo bude ty moje výmysly číst (myslím z toho virtuálního světa), jestli se vůbec někdo najde.

Vzhled blogu měnit nebudu, protože tenhle je pravděpodobně vrchol mojí grafické kariéry :DDD

Bohužel za toho půl roku jsem toho moc nenakreslila a když už, tak jenom na trička (a upřímně, ani těch nejsou zrovna mraky)...ale tak snad mě tohle zmrtvýchvstání nakopne :D


Tak zatím bye ;)

Den šestý- pět lidí, kteří pro tebe hodně znamenají

18. září 2012 v 19:19 | Pajussska
Nejtěžší den ze všech. Mám ráda tolik lidí, že absolutně netuším, kterých 5 mám vybrat. Nemůžu míchat rodinu s kamarády, protože každá skupina pro mě znamená něco jiného. Aspoň je to bez pořadí, vybrat toho nejdůležitějšího bych fakt nedala.
Nebudu sem psát žádná jména, abych nenarušila něčí anonymitu, takže jestli chcete zjistit kdo je kdo, asi budete potřebovat tohle http://pajussska.blog.cz/1209/den-prvni-deset-veci-ktere-byste-v-tuto-chvili-chteli-rict-deseti-ruznym-lidem . To "č.1, č.2,..." zní hrozně, ale zkuste to pochopit ;)

č.1- Protože je moje nejlepší přítelkyně. Od té doby, co nás učitelka posadila ve čtvrté třídě vedle sebe jsme spolu nemluvily maximálně půl dne. Rozumím si s ní víc než s kýmkoli jiným, ačkoli když nad tím přemýšlím, jsme každá úplně jiná- v hudebním vkusu teda určitě :D Nikdy mě nepodrazila ani neprovedla nějakou sviňárnu...nebo existuje snad něco o čem bych měla vědět?

č.6- Protože jsem nikdy předtím neznala žádného kluka, kterému bych mohla věřit jako jemu a protože všechno řekne narovinu bez nějakých keců okolo. Člověk ho musí dobře poznat, aby si uvědomil, co v něm je.

č.8- No mrzí mě, že to nebude nikdy tak jak bych si přála, ale člověk se s tím prostě musí smířit.

č.3 a 4.č- Nevěděla jsem, pro kterou z nich se rozhodnout, protože jsou obě stejně důležité a navzájem se doplňují. Nedokázala bych upřednostnit ani jednu. S jednou chodím často ven, s druhou na pařby (pokud se tomu dá takto říkat :D) a společně jezdíme na tábory, víkendovky a podobné akce (plus ještě pár dalších lidí, ale to bych těch kolonek potřebovala víc)

Rodina- Tak to je jasné, snad u každého zaujímá rodina jedno z nejdůležitějších míst v životě, i přes všechny neshody.

Den pátý- šest věcí, o kterých si přeješ, abys je nikdy nebyl býval udělal

12. září 2012 v 16:04 | Pajussska
Udělala jsem pár věcí, kterých jsem dost litovala (a lituju), ale na druhou stranu to tak asi mělo být a z konečného hlediska jsem ráda, že jsem to udělala. Takže- mám problém, nevím co napsat, improvizace zase vede.


1. Nechala se ostříhat holičkou v Tescu. Proč proboha, proč?!?!?! Ta paseka, kterou mi na hlavě udělala, mi dorůstala ještě 4 roky. A do teď mám z holiček trauma, nejradši bych si vlasy stříhala sama. Jenže to neumím a mamce se to raději neodvažuju svěřit xD

2. Rozhodně jsem neměla lhát, předstírat a přetvářet se. Místo toho jít hned s pravdou ven, hodně věcí by bylo jednodušší.

Den čtvrtý- sedm věcí,nad kterými často přemýšlíš

8. září 2012 v 19:49 | Pajussska
U tohohle dne lituju, že mám omezený limit, protože kdybych tu měla vypsat všechno, na co nejčastěji myslím, muselo by to být "100 a více věcí nad kterými často přemýšlím". No, když už jsme u toho, nezní to tak špatně, ne? xD

Ach jo, vždycky mám tolik nápadů, co sem napsat, ale jakmile rozkliknu nový článek, všechno se vytratí...

1. O minulosti a o budoucnosti. O tom, jaká jsem byla, jestli bych teď v tuto chvíli udělala věci, které jsem dělala dříve. Kolikrát mám při tom chuť mlátit hlavou o zeď a řvát NÉÉÉÉÉÉ, TO SEM PŘECE NEŘEKLA! ŽE NE!? A taky o tom, co budu dělat "až budu velká" (nemám o tom zatím nejmenší tušení...nebo mám, ale vsadím se že to ještě 100000x změním), jak budou za pár let všichni vypadat, kolik lidí ještě poznám a kolik jich ztratím. Prostě hrozně moc věcí...

2. Fakt skončí svět už za 4 měsíce? Neměla bych začít dělat zásoby? Nebo kopat bunkr? Nebo postavit raketu a těstě před vybuchnutím Země nebo co se to vlastně stane odletět do vesmíru a začít hledat dovou domovskou planetu? A co se vlastně má stát? Přestane se točit zemské jádro? Spiknou se proti nám všichni mimozemšťani? Nebo máme očekávat invazi zevnitř? A přežije vůbec někdo? A nebude lepší když umřem všichni? Stejně to pak bude jedno.

Den třetí- osm způsobů, jak si získat tvé srdce

6. září 2012 v 22:26 | Pajussska
Beru to z té přátelské stránky (většinou). Včera jsem to nestihla a dneska celkem spěchám, takže to vezmu hopem a spoustu podrobností vynechám. Tenhle den se mi vymýšlí hrozně špatně...

Mluv upřímně. S narážkama na mě opravdu nechoďte. I když sama to dělám snad pořád a čekám, že to lidi pochopí. Jenže to nepochopí nikdo, já nepochopím ty jejich narážky, pak se zjistí že se vlasthě baví každý úpně o něčem jiném, prostě bordel.

Buď blázen. Ne, vypolstrovaná cela není třeba ;)

Měj stejné nebo podobné koníčky, dobrý hudební vkus, prostě cokoli. Tak logicky, s někým, s kým nemám absolutně nic společného, si asi moc nepokecám, že jo. Je fajn zjistit, že někdo třeba taky sbírá známky, rád napichuje brouky na kartičky, pitvá krysy, ... Hned si máte s tím člověkem co říct, podělit se o zkušenosti, chytnout inspiraci a tak.

Den druhý- devět faktů o tobě

4. září 2012 v 21:16 | Pajussska
Nad tímhle přemýšlím celý den, ale stejně jsem teď všechno zapoměla, takže pojedu podle toho, jak mě to napadne :D Přemýšlím, jestli mám psát nějaké hluboce filozofické teorie nebo prostě nějakou kravinu. Asi to budu střídat xD

1. Spím s rukama zkroucenýma pod bradou a nohou přes peřinu. To není žádná ohromující skutečnost, prostě mě to napadlo jako první. Taky usínám se sluchátkama v uších. Obejdu se bez toho, ale je to prostě můj zvyk.

2. Když dostanu nápad, musím to udělat hned. Jsem schopná okamžitě nasednout na kolo a jet si do města koupit jednu blbou barvu na textil, u které mám dojem, že právě dochází. Musím to ale udělat hned nebo to nadšení vyprchá. Vždycky si říkám, že bych si měla asi všechno pořádně rozmyslet a naplánovat, jenže spontánní akce jsou stejně nejlepší. Nejhorší je, že často pak ten nápad nedokončím, nechám to někde povalovat a pak to za nějakou dobu najdu a říkám si, proč jsem s tím sakra vůbec začínala.

Den první- deset věcí, které bys v tuto chvíli chtěla říct deseti různým lidem

3. září 2012 v 22:40 | Pajussska
Budu strašnej opičák, protože tohle tu bylo o prázkách, ale já jsem doma v kuse až teď. Navíc mám dojem že to tady za poslední půlrok hnije, takže tohle je zoufalý pokus o obnovení. A taky jsem slibovala, že tu o sobě napíšu něco víc, sice jsem moc neměla odvahu psát dlouhý sebestředný článek na téma "Já", takže jich pro jistotu napíšu 10 ;)

Nebudu to psát popořadí, protože to nejdůležitější bych asi nevybrala. Pokusím se být 90% upřímná, pochybuju, že si to přečtou (u některých v to doufám).

O rok později...

9. května 2012 v 12:25 | Pajussska
V sobotu (asi teda...mám dojem že to byla sobota) jsme já a B. oslavili výročí. Už celé dva roky. Chtěla jsem to napsat přímo ten den, ale byla jsem pryč, takže píšu teď. Na prehistorickém notebooku...omluvte pravopisné chyby ;)

Takže se za ten rok skoro nic nezměnilo, nic podstatného. Ale já beru jen jednu věc jako podstatnou a ta se nezměnila. takže vlastně vše při starém. A troufám si tvrdit že to tak bude i další rok...

Ale fakt ho mám ráda...

No dobře, odtajníme to xD B.=blog

Napadlo mě, že při téhle narozeninové příležitosti bych mohla odhalit svou identitu. Sice tady mám profil, ale ten klasický blogový je...prostě nudný. A neumím se pořádně popsat, takže čekejte katastrofu. Ale aspoň budu mít dobrý pocit :))

A ano, vím že na to posledná dobou peču, i na kreslení, ale úplně hrozně. Třeba teď jsem si zase rozkreslila Kurta a nejsem schopná ho dodělat...chápete to? JÁ NEJSEM SCHOPNÁ NAKRESLIT KURTA!!! Bože, kam to se mnou spěje...

Fajn, nechám toho bezduchého plkání, stejně už musím jít...kdyžtak si přečtěte minulý narozeninový článek, dozvíte se toho podstatně víc než tady ;)

Ještě chvilku...

30. dubna 2012 v 23:26 | Pajussska
...a něco napíšu, fakt, přísahám. Nejde o to že bych neměla čas, ale prostě se mi nechce. Ale zítra sem hodím jedno tričko které už mám hotové delší dobu, takže bude zas na co koukat...

A tuhle slátaninu píšu proto, že za duben nemám ani jeden článek. Zapřísahala jsem se, že do té doby než s tímhle blogem seknu, tak za ten měsíc alespoň jeden článek napíšu. Tečka.

Takže ještě chvilku počkejte až si uspořádám život, vyseru se na lidi, kterým za nic nestojím a až mě začnou napadat nějaké šílenosti...no tak pak zase napíšu něco inteligentního ;)

Ciao!

Eh...omluva?

9. ledna 2012 v 22:39 | Pajussska
Já vím že jsem děsně líná a že to tu zanedbávám, poslední dobou fakt hodně. Ale nějak sem nemám co dávat, mám toho dost, takže nekreslím, ale nebojte, už mi to začíná chybět. Hned jak skončí tohle šílenství kolem pololetek, tak se na to vrhnu a bude tu nával všech možných čmáranic :)
Ne, nemám v plánu s blogem skončit i když to tak může vypadat...i když něco takového asi nemůžu předpovědět dopředu...co když mi jednou rupne v bedně...Ale ne, bylo by mi to až moc líto, asi jsem za hranicí, kdy bych na tlačítko "smazat blog" klikla jen v tom nejhorším případě.

Holt mě tu budete muset ještě chvíli trpět :) A mou nepřítomnost taky...

Možná sem nepíšu nic ze svého normálního života jak jsem to dělala dřív, ale tohle čtou občas i lidé z reálu a ne všichni musí vědět co kde. kdy a jak dělám...Jo, jasně, občas něco napíšu, aby to nebyl jen výhradně kreslicí blog a abyste se tu nenudili, ale nějaké sáhodlouhé svěřovací články opravdu nečekejte.

Jo jo, já vím, je to článek na nic...

A nezapomeňte...↓

Nepřestávej...jdi do snickers!

24. prosince 2011 v 0:11 | Pajussska
Znáte tu reklamu ne? Jak tam ten týpek vykládá že samotnej talent nestačí, že je to hlavně o dřině...jj, má pravdu. Ale u něčeho to někdy prostě nejde...

Když jsem byla malá, dost lidí mi říkalo, že umím pěkně kreslit. Nijak vážně jsem to nabrala, mamka učí výtvarku, takže se to dalo jaksi předpokládat. Ve škole jsem chodila do kroužku, kde jsme kreslili jen do pochybných soutěží. Pak jsem začala chodit na ZUŠku, ale ani tam jsme toho nijak moc nedělali.
Zlomovej bod nastal až když jsem začala kreslit sama. Je to hodně blogem. Chodila jsem se dívat na různé stránky a obdivovala kresby a říkala si: do háje, to nikdy nedám. Pak jsem jeden takový blog založila (že neuhodnete který) a začala na něj přidávat ty čmáranice. Kolikrát jsem nakreslila něco jen proto, aby to tu tak nezelo prázdnotou. Tím se člověk zlepšuje..

.
Furt to není ono...

Abych se vrátila k tématu. I kdybych se vypracovala na nějakou super extra malířku, bylo by mi to nanic. V dnešní době nikdo nestojí o obrazy, rozhodně ne tolik, abych se tím uživila. Možná jako koníček...ale nikdy to nebude naplno. No možná je to tak lepší, mohlo by mě to omrzet...
Prostě tím chci poukázat že snažit se v dnešní době o nějaké umění nemá v podstatě smysl. Takové to že vyliju barvu na plátno a prodám to za pět milionů...hm...to fakt ne. Radši budu mít dobrej pocit že jsem opravdu něco udělala. I když je mi to v podstatě na nic.
No jo, malíři to mají holt těžký...

V džungli

30. července 2011 v 12:49 | Pajussska
Poslední dobou mě blog.cz fakt sere štve. Nejdou mi vkládat komentáře! Vždycky, když se o to pokusím, objeví se tam : Vyplněný součet je nesprávný! Opravte mě, pokud jsem mimo nebo úplně blbá, ale kde mám proboha vzít nějaký součet! Žádný 2+2 ani nic podobnýho tam nikde nemám! grrrrrrrrrrrrrrrrrr...
Taky mi nejdou spouštět video, místo toho tam mám jen obrázek.Haaaaaaaúúúúúúúúú *vlčí vytí*
Ha! Přes Eplorer to jde...záhada...

Vím, že tohle je starý jak noha, ale já to sem prostě musela dát :D
Když teď svět z toho Harryho tak šílí...

Článek plný zbytečností

18. července 2011 v 17:28 | Pajussska
Dostala jsem chuť napsat absolutně nesmyslný článek. S hodně fotkama. S něčím ohledně mého života. Ne, nehodlám se tady pčedstavovat :D. Většina blogerů se představuje hned v začátcích svého blogu. Já to neudělala, a teď, po více než roce blogování mi přijde trapný s tím začínat. Takže nečekejte, že vám tady odhalím své nejhlubší nitro :D

1. Z knihovny jsem si půjčila knížky o malbě olejem, kreslení zvířat a o digitální fotografii. Vím, že tomu poslednímu se nevěnuju (krom focení svých patlanin), jen mě to prostě zajímá :) V brzké době bych chtěla zkusit ten olej, ze začátku na malý plátno, kdybych to zkazila. Knížka o zvířatech mi moc nepomohla, maximálně mi dodala motivaci :D Začala jsem kreslit kočku, chtěla jsem, aby byl ten obrázek kulervoucí, ale moc se to nedaří :D

Hepy brrrzdéj tů jů!

5. května 2011 v 20:13 | Papája
Dnes má můj blog oficiálně první narozky :D
Dokonce jsem mu vytvořila v gimpu a posléze v GIF animatoru takový virtuální dortík. Tak, milý blogu, něco si přej a sfoukni svíčku...:)

Ale předání dortu není hlavní důvod, proč tenhle článek píšu. Dovolte mi, abych si trochu nostalgicky zavzpomínala...
 
 

Reklama