Kresby a malby

Jak sabotovat kytičky?

5. března 2012 v 22:29 | Pajussska
Chtěla jsem si nějak zaplnit zeď nad postelí a blog...a zabít čas. Takže jsem se rozhodla zase něco spatlat :D
Tentokrát plakát The White Stripes (protože s nima ještě nic nemám...ani náramek, ani triko ani nic jiného), tak aspoň zakryju ty kytičky co jsou na zdi (no co, mám pokoj s mladšími sourozenci...co dělat jiného než sabotovat, že...)

Je to pochybně vyfocené, já vím, já vím...

Jack by celkem ušel, ale Meg tady vypadá trošku retardovaně, že? :D

A ZASE dělám tričko, už si připadám jako manufaktura. A jedno Nirváňácké už mám udělané, haha *ďábelský smích*. A vypatlala jsem si skoro celou černou barvu a teď ji nemůžu nikde sehnat, ale nevzdávám se, zkouším nové techniky *hyper ďábelský smích*. Což mi připomíná že na stole mi leží tričko...další :D

It's better to burn out than to fade away

10. února 2012 v 20:30 | Pajussska
Mám toho hodně, co bych vám řekla, ale jakmile začnu psát článek, všechno se vytratí.
Ok, začnu tím důležitým (no, všechno je důležité...). Nakreslila jsem Kurta. Jo, už zase. Myslím že mě hned tak bavit nepřestane. Obličej jsem měla hotový za večer, ale ty vlasy mi daly zabrat a to pořádně. Ale musím říct, že je to jeden z mých nejpodobnějších portrétů (podle fotky). Není to dokonalé (to dlouho nebude), prostě jen podobné. Aspoň že tak :)

A4, tužky 4B a 6B, strávila jsem nad tím asi 3 večery. Taky máte v noci tak divný nápady? Jako třeba jít kreslit?

Why so serious?

22. ledna 2012 v 12:51 | Pajussska
Nene, nešálí vás zrak, opravdu jsem napsala článek...po dlouhé době :)
Včera jsem neměla co dělat a už hoooodně dlouhou dobu jsem si chtěla Jokera nakreslit, tak jsem převedla slova na činy a tady je xD

A3, tempery, asi 4 hodiny
Zabijete m, když se přiznám, že si to načrtávám přes průsvitku???

První pokusy s akrylem

4. prosince 2011 v 20:19 | Pajussska
Na víkendovce jsme zkoušeli malovat akrylem na plátna. Po menší krizi s lázeňskýma niagárama (nemá cenu vysvětlovat xD) to byla příjemná oddechovka. První jsem malovala hnědo-černo-červeno-bílo-žlutou spirálu a pak narcisy podle mikrofotky v učebnici. Skončili jsme o půl druhé v noci :D

Narcisy, asi jsem jim udělala moc tlustý listy...no co už

Noční můra- konečně...!

29. října 2011 v 11:45 | Pajussska
Narychlo načmárané, trvalo to asi jen 30 minut. Nejlepší jsou asi ty oči, zbytek je úplně na nic a já to moc dobře vím.

Myslela jsem si, že budu celý prázdniny až do neděle pryč, takže v úterý večer jsem vytáhla pastely, čmárala, rozmazávala a když bylo v rekordním čase hotovo, zjistila jsem, že se nikam nejede. Teda jede, ale někam úplně jinam a na kratší dobu. Takže jsem si s tím mohla pěkně vyhrát...no nic.

Stojí to fakt za houby, no....

Kurt Cobain (zase)

10. září 2011 v 15:40 | Pajussska
No jo, Kurt je prostě vděčným objektem ke kreslení :)

Měla jsem chuť nakreslit zas někoho normálnějšího (žádnej Knight, fuj....i když někdo jinej chce po mě zase Justina, budu potřebovat kýbl, abych to vůbec dokázala , bléé:P ) a taky něco tradičně, žádnej digitál.
Kurt má teď čestné místo na ledničce a snad k němu brzy přibudou i The White Stripes ^_^

A3, černá temperka a oškubanej stětec (původně 4, teď skoro -1 xD)
Taky jsem dostala boží nápad, koupím si černý tričko od ťamíků a bílou barvou na textil si na něj namaluju logo A7X. Juhůůůů, okřídlená lebka jedééé!


Mimochodem, všichni blogeři z Prostějova a okolí budou zítra povinně v 11:15 na náměstí! Nebo radši ne, nechci se ztrapňovat. Jestli se ten koncert "vyvede" stejně jak dneska, tak po nás publikum bude házet rajčata. (Ale kdybyste přece jen přišli, jsem ta malá divná červeno-hnědovlasá saxofonistka :D)

Spirála to jistí!

31. srpna 2011 v 19:09 | Pajussska
Můj první olej v životě. Příznám se, že chvilkama jsem byla na pochybách, jestli ho mám vůbec publikovat...

Než do mě začnete valit kritiku horem dolem, chtěla bych říct pár věcí na svou obranu:
1. Neměla jsem tenký štětec, ten nejtenčí, co jsem našla byla 10. No, tak jsem si ho vyrobila :D
2. Neměla jsem terpentin. A malovat s nezředěnýma barvama a nevyčištěnými štětci není žádná sranda.
3. Moje kamarádka mi celej pořád volala (co volala...vydírala!) ať s ní jdu ven. Kdybyste ji znali, věděli byste, jak je těžké ji umlčet :D

Plátno 20x20cm
Tak, teď zvesela kritizujte:

Netopýři

16. srpna 2011 v 21:10 | Pajussska
Ha, našla jsem obrázek, který jsem kreslila někdy, když mi bylo 12! Odesílala jsem to na soutěž, a...nejen, že ani neposlali (do školy!) výsledkovou listinu, ale taky jsem ho už nikdy neviděla :(

Teď jsem to čirou náhodou objevila v pc, tak vám to sem dávám :) V té době se mi celkem líbil.

Jako, bylo mi 12, takže...:D Ale dělala jsem se s tím fakt dlouho.

Mňau!

14. srpna 2011 v 19:40 | Pajussska
Moje kočka, kterou jsem dokreslila na táboře. Taky tak podle toho vypadá- ležela přes noc jídelně (ehm jídelna= lavice, stoly a nad nima napnutá celta xD), asi 5 dní jsem na ní spala (protože jediná rovná plocha v našem stanu byla postel) a dělo se s ní plno dalších věcí :)

Asi to zní divně, ale tahle kočka je moje první nakreslené zvíře se srstí. Všechny předešlé pokusy o roztomilá chlupatá zvířátka (ajaj, to je tak úchylný :D) byly akvarelem (jen abych se té srsti vyhnula).
Je tady nějak moc závorek, raději končím :)

Číča vystupující ze tmy...

Konec světa 2012

11. července 2011 v 13:09 | Pajussska
Po dlouhé době zase něco tradičním způsobem :) Tohle mám rozdělané už dávno, ale dnes jsem to teprve dokončila.

Komix je na deviantart.com, sem by se nevlezl.

Někdo zná způsob, jak přežít...:D

Mezifáze


Rande s pastelem

29. května 2011 v 17:09 | Pajussska

Obrázky ze ZUŠky
Upřímně, už dlouho nechci pastel vidět, slyšet a ani cítit :D S prvním obrázkem jsem se dělala asi 4 dvouhodinovky (netvrdím, že jsem pořád jenom kreslila xD). Na ten druhý jsem měla jen 1 dvouhodinovku a to nepočítám čas, po který paní učitelka vysvětlovala ostatním, co mají dělat. Takže tak 1,5 hodiny, na mě docela výkon xD

Obrázek do soutěže.
Pokud si lámete hlavu s tím, co to může být, uklidním vás, je to tak správně :D Jedná se o přezvětšený kus kozačky, která měla dole skoro u podrážky volánky z kůže. (A2)
Abstrakce pro mamku ke čtyřicetinám (ale pššt)
S abstrakcí mám někdy trochu (ale jenom trošičku :D) problémy, příliš si lámu hlavu s tím, jak by to mělo vypadat, ale tohle byl docela fofr :)
(2/3 z A1)

Nic v izolaci

24. dubna 2011 v 19:51 | Pajussska
Nevím, co mě vedlo k tomu, abych tohle nakreslila. Normálně na téma týdne nic nepíšu ani nekreslím, i když články se zájmem sleduju. Na tohle téma jsem nejdřív trochu nadávala, co chcete psát na "nic", ale po přečtení několika málo článků jsem si uvědomila, že je to celkem téma k zamyšlení.
Jak chcete nakreslit nic?
Třeba takhle...

Nic je v izolaci od Všeho
Netvrdím, že je to veledílo.

Dostal ho!!!

20. dubna 2011 v 21:19 | Pajussska
Nebo ho spíš za chvilku dostane :D

Zamilovala jsem se do tuše a akvarelu... Kreslí (a maluje) se s tím strašně dobře.
Tenhle obrázek jsem původně chtěla použít na nový design blogu, ale díky jeho velikosti a protáhlosti z toho sešlo...škoda.

Kdopak se tam asi vydal...
POZOR!!! Tohle tady asi moc často neuslyšíte, ale...mně se ten obrázek líbí :D Fuj, tady to smrdí, že by samochvála?

Akvarel- Karakal

28. března 2011 v 21:21 | Papája
Vždycky když si naplánuju, že nakreslím něco bombastickýho, dopadně to strašně. Tohle naštěstí nebyl ten případ, myslím si, že je to celkem ucházející. Až na tu anatomii, ale to se vypiluje...snad

Týjo, už nějak nevím, co k tomu říct. Snad jen to, že jsem touhle techniku dělala poprvé (vodovky na akvarelovém papíře) a zjistila jsem, že to není moc velký rozdíl :D

Karakal
(snad je to on, druhá možnost je rys xD v encyklopedii je to nějak divně popsané)

Žáby akrobatky

5. března 2011 v 22:44 | Papája

Tohle jsem dělala do jedné soutěže ve škole, ale díky své rychlosti jsem to nestihla. Naštěstí se vyskytla další soutěž, do které se ty akrobatické žáby hodí :)
Každou žabku jsem dělala nejmíň hodinu, kytky o trochu míň. Strašně jsem se narozčilovala s pozadím, hlavně s listama, protože se to bylo flekatý, pak se to drolilo a vůbec stálo za p*d. Původně jsem tam chtěla dát foťák a za ním vykukující čupřinu vlasů, jak si je někdo mezi rákosím fotí, protože téma bylo něco ve smyslu " Zvířata mezi námi ", ale když se závratnou rychlostí blížil termín uzávěrky, radši jsem to vzadala. Stejně jsem to nestihla, ale tak co :) Navíc jsem měla pocit, že s rákosím by tam bylo až moc zeleně a žáby by se v tom ztrácely.

Jo, je to focené mobilem těsně po dokončení, proto je to tak vlnité a tak divně osvětlený.

Nejlepší je ta nahoře :D
 
 

Reklama