Kofoláčci

To si zas někdo něco "objednal"...

8. listopadu 2011 v 16:20 | Pajussska
V neděli jsem byla donucena udělat na rychlo pár woovoo (nebo voodoo, jak se tomu nadává) náušnic. Na "objednávku". Takže tady je máte xD

Tyhle mají divné oči, ale co se dá dělat, černé korálky došly.

Punkáčci :3

27. září 2011 v 20:39 | Pajussska
Kofoláčci pro Raven :) Vyžádala si přímo zelené punkáče, tak má teda zelené punkáče. Vlasy jsem jim slepila lepidlem, takže... fakt stojí! (ne že někoho napadnou nějaké prasečinky).
Tuhle fotku jsem si půjčila od ní, protože jsem je sihla předat ještě před vyfocením.

Jo, a jsou to dvojčata

Další kofoláskové náušnice

7. března 2011 v 19:49 | Papája
Jak jsem slíbila, jsou tu fotky dalších šílených náušnic :) Jsem bohužel (zase!) nemocná a v posteli pomalu šílím nudou. Tak jsem se rozhodla, že udělám něco užitečného. Minulý týden jsem hodně nosila svoje kofoláčkové náušnice a vlasy jsem měla sepnuté ve skřipci, aby byly pěkně vidět, protože jinak to přes moje husté a dovoké háro není možné. A začali si jich všímat lidé → Jé, ty máš pěkný náušnice. Uděláš mi taky? nebo Ty by se mi hodily...! a dokonce došlo i na vyhrožování Asi se po tobě začnu opičit...pokud mi ovšem nějaké nevydáš dobrovolně :D . Tak jsem začala...

Červeňásci
c.č!

Voodoo bižu

27. prosince 2010 v 19:43 | Papája
Když už dělám velké kofoláčky a malé kofoláčky, proč taky nezačít dělat mikro kofoláčky? A proč z nich rovnou neudělat náušnice? Tak jsem do toho hned pustila. Upozorňuju všechny, kdo by si chtěli něco podobného zkusit, že je to strašná (strašná, ale fakt strašně strašná) piplačka! Postup je skoro stejný, jen jsem místo silného drátku použila smotaný tenký a celý výrobek je samozřejmě asi čtyřikrát menší.
Piplala jsem se s nima u "Lásky nebeské"  a když mě viděla sestra, hned chtěla taky takové  *nechápavě kroutí hlavou*, což se mi moc nelíbilo (opičák opičácká xD), ale aspoň jsem už pro ni měla dárek. Další kofolásky jsem bohužel nestihla vyfotit (mám zlozvyk vyrábět dárky až na Štědrý den) a hned jsem je rozdala ostatnímu příbuzenstvu. Podle toho jak se tvářili se jim to snad líbilo :)

Kamarádka byla v šoku: "Pájo, uvědomuješ si, že na uších nosíš voodoo panenky? Voodoo! Koho jako mají představovat?!"
Ne, nemají nikoho představovat. A i kdyby, jehly bych do nich nepíchala, škrábaly by mě pak do uší :D
nausnice
c.č.!

Mini-kofoláčkové společenství

21. prosince 2010 v 18:41 | Papája
Vánoce se kvapem blíží, my je měli ve škole už dneska (a zítra máme volno, chachá :D), takže jsem až do dneška měla spostu práce s vyráběním kofolásků. Je mi dost líto, že jsem nestihla vyfotit ty fakt vymakané panenky, jako třeba Korfbalistku (ta měla i balon), Punk-girl, Zloděje, Pink-girl (a ta měla fakt dobré vlasy, trvaly mi tak hodinu :D) a další. Jenže jsem si na to vzpomněla až když jsem je měla zabalené.Tak jsem vyfotila aspoň minivoodoo.


Zombík je můj favorit :)
spolecenstvi

Vánoční dárky zásadně nekupuji, ale vyrábím...a každý rok mám pak nervy, když je ještě na Štědrý den patlám a balím.
U mě je to většinou tak, že někdy v srpnu začnu vymýšlet, co vyrobím, udělám pár dárků, schovám je tak důkladně, že...ano uhodli jste, pak je nemůžu najít a když je přece jen najdu, najednou se mi zdají nepovedené a začnu znovu. Vánoce jsou svátky klidu, že :D

Návod na kofolásky+ další tři do sbírky

27. listopadu 2010 v 22:23 | Papája
Já vím, kofoláčci už přece dávni nejsou "in", nicméně někteří nadšenci kofoláčkují pořád. Doufám, že návod je dostatečně srozumitelný a že hodně lidí nastartuje do kofoláskového hnutí :D


Nejdřív si vyrobím hlavu. Zmuchlám papírovou kuličku a omotám ji bavlnou, provázkem, vlnou, prostě něčím, čeho je doma přebytek a nahoře udělám poutko. Potom přišiju knoflíky jako oči.
pajussska.blog

Mini voodoo

7. září 2010 v 21:37 | Papája
Tak jsou zde konečně ty slíbené mini voodoo panenky. Rozdíl mezi mým "velkým" a "malým"  kofoláčkem je ve velikosti a v očích. Velcí kofoláci mají na výčku asi 7cm, zatímco malí kofoláčci mají 4,5cm. A oči? Malí mají korálky a velcí knoflíky. Potom je tu u malých nějaké to jednodušší oblečení a další nepodstatné detaily.
A zde...(klik perex)

Čepičkáři

25. srpna 2010 v 14:57 | Papája
Malá série voodoo panenek s čepičkami. Musím upozornit, že čepičky jsem nevyráběla já, ale jsou kdesi kupované. Doma jsem je našla zahrabané v krabici se strarými věcmi a napadla mě tahle čepičková soustava :)
Musím uznat, že při vyrábění kofolásků se zrychluju. Dřív by mi jeden zabral i 2, 3 hodiny, zatímco teď mám jednoho hotového +- za půl hodinky. Hm...možná za víc...

Santa s manželkou Santičkou. V pozadí "vánoční stromek" a dáreček :)
santici
Malá viktoriánka
viktorianka
Modelka.
Stojí za povšimnutí: čepice ladí s kabelkou :)
modelka
 Jeden můj kofoláček, Pankáč,  cestuje vlakem ukrytý v závěsu na okno. Tedy pokud si ho už někdo nevzal. Další, kterého jsem bohužel nestihla vyfotit, momentálně obývá maxikeš. Hipísanda posloužila jako dárek k narozeninám, a Kominíček (nevyfocen), Emogirl a spoustu dalších teď (doufám) dělá radost spoustě skvělým lidem.

Kofoláčci 2

1. července 2010 v 19:09 | Pavla
Je tu další várka kofolásků! Nějak mě to chytlo :) Je mi trochu líto nechat je někde položené, ale pokud je někdo najde a udělají mu radost...ne, pořád je mi jich líto :) Jen doufám, že už se nebude opakovat ta nechutná scéna s minulou panenkou...

Pankáč :)

Kofoláčci

27. června 2010 v 22:07 | Pavla
Takže mám další úchylku :). Kofoláčci. Nebo taky kofolásci, kofoláci, voodoo panenky, říkejte si jim, jak chcete. Vím, že tu reklamu na kofolu, která rozproudila kofoláčkové šílenství, dávali už dávno. Já jsem je začala vyrábět už dřív, ale nějak mně to přestalo bavit. No, a teď mě to znovu chytlo. Tady jsou fotky těch, které jsem zatím stihla vyrobit:


Aktivistka greenpeace :)
 
 

Reklama