Digitálně

Star wars maraton

24. září 2013 v 15:52 | Pajussska
Jsem nemocná...takže zabalená v peřině, s čajem v ruce a Barneym (notebookem) na kolenou, se chystám přidat pár (pekelně dlouho) rozepsaných článků.

O prázkách se naše parta rozhodla absolvovat Star wars maraton. Byla to celkem spontánní akce, vzhledem k tomu že domluvit se na něčem nám trvá minimálně půl roku...tohle bylo naplánované asi za 5 minut...jo, jsme borci :D Takže, jeli jsme za E. a Raven do Hranic, zásobení popcornem, colou a grepovým pivem. Dělali jsme samozřejmě ještě 813465846865 dalších kravin, takže ke star wars jsme se dostali až někdy kolem 10hod večer. První 3 díly jsme zvládli celkem slušně (na konci Pomsty Sithů už bylo venku světlo xD), ale v půlce Nové naděje jsme všichni zachrápli a vzbudili se až na konci. Rozhodli jsme se že to to teda zalomíme...asi po 10 minutách jsme se s Raven rozhodli, že se nám vlastně vůbec nechce spát a že jsme fakt lamy když jsme to nedali do konce, takže jsme si šli dolů pustit 5 a ostatní se k nám po chvilce přidali. Celé jsme to skončili asi ve 12. Cesta domů byla vražedná, chodili jsme po nádru jak zombíci nalití kafem. Ale stálo to za to ;)
myslím že je to tak na začátku 6...totálně mrtví xD

A tady už máme naši pomaratonovou tvorbu :D Byla jsem pár dní u Jitky a jak jsme byly ještě furt nadopovaný tou star wars náladou...běhaly jsme po zahradě v hábitech a s klackama místo světelnejch mečů...a tak různě :D každopádně z toho vzniklo tohle ↓
Btw nejsme žádní ajťáci, takže tichučko ;) :D

Souboj o místo u titulek

Jen takový pokus, zase

30. prosince 2012 v 22:40 | Pajussska
Konec světa jsme přežili, Vánoce jsme přežili, ale stejně mám dojem že se tenthle blog řítí do záhuby... Podnikám zoufalé pokusy o jeho oživení, ale prostě už mě to nebaví tak jako dřív. Asi jsem z blogování vyrostla...Nevím, jestli nebude milosrdnější to prostě utnout, už se v této nejistotě plácám dost dlouho. Za rok 2012 mám zvěřejněno nejméně článků a celkově to tu upadá. Na kreslení už taky nemám tolik času, hlavně kvůli škole, a když už něco dělám, tak trička. Je to bída...

Strejda dostal od Ježucha novej tablet. Celou návštěvu jsem si trochu hrála a zniklo tohle

Nevím, jestli mám symbolicky na novej rok založit jiný blog (nebo jinde), ale možná by to dopadlo stejně. Jě dost dobře možné, že tento článek je posledním tady...nebo taky ne :)

Co? Jaká maska?

11. prosince 2011 v 20:09 | Pajussska
Celkem narychlo (asi 4 hodiny :D), nešlo mi o provedení, ale spíš o myšlenku. Obrázek je celkem klišé, skoro u všeho, co vytvořím nebo vymyslím mám pocit, že už jsem to viděla v originálnějším provedení...
*
*
*
Všechny ty články jsou plné toho, jak jsou někteří lidé na povrchu nudní, nezajímaví a pak, když nakouknete pod jejich masku, jsou to ty nejúžasnější bytosti na světě. Nebo že se přetvařují jen kvůli lidem, na kterých jim záleží...no, upřímně...někdy to vnímám přesně naopak.Záleží jen na tom, jak to berete.

Vlastně mi přijde, že ani žádné masky neexistují. Ty se přetvařuješ, je to tvoje rozhodnutí, tvůj výmysl, tvoje maska...jsi to ty.


"Pod maskou"
Pro lepší požitek klikněte na obrázek pravým tlačítkem a pak na zobrazit (pro nechápavé)

Jen pro silné povahy

20. listopadu 2011 v 20:29 | Pajussska
Pokud nesnášíte disney hvězdičky a jim podobné, nescrollujte dolů! Je tam totiž obrázek toho největšího individua z nich!!!

Pokud patříte právě mezi ty silnější povahy, pokuste se to nějak překousnout. Já jsem to taky ustála a to jsem ho musela kreslit. Strávit s ním dobrovolně nejméně 10 hodin života a dokonce kvůli němu chodit spát ve 12 a vstávat v 7...v den volna!
Byl to dárek pro kamarádku...A bylo mi řečeno (od jiného člověka), že je sice strašně hezky nakreslený, ale nevypadá to jak on. Super...vraždila bych :D


Čas od času jsem ho trošičku přetvořila, můj mozek se tak asi vyrovnával s tím, že ho musí kreslit...TADY a TADY, sem to dát nemůžu, ještě by mě obvinili za přílišnou brutalitu :D

Omlouvám se že jsem nebyla poslední dobou moc aktivní, bylo toho hodně (a stále je), čtvrtletní písemky, osobní důvody atakdále. Dneska jsem spala 12 hodin a stejně jsem si musela dát kafe abych vůbec vydržela do večera...Navíc musím přijít na jednoho člověk, k něčemu se odhodlat, nevím jak to udělám, no blablabla, stejně to nikdo nepochopí, takže... :)

Nedobrovolně- Sterling Knight

4. září 2011 v 19:09 | Pajussska
Halelůja, otevřete lahve s šampaňským, konečně jsem ho dokreslila!

Je pro kamarádku. Původně chtěla nakreslit Nicka Jonase, ale prohlásila jsem, že na kudrliny nemám nervy, tak si vybrala tohohle (no co, oba se mi hnusí skoro stejně xD). Ne, já prostě nemám ráda tyhle disney hvězdičky...

Prosím, ať to vypadá jak on, prosím...!

Kvůli tomuhle obrázku jsem musela obětovat moře času a hektolitry Cara
A výsledek?

Tear

28. srpna 2011 v 21:59 | Pajussska
Chtěla jsem si zkusit olejovky. Po dvouhodinovém hledání jsem zjistila, že u nás rozhodně nejsou (přestože mě mamka horlivě ujišťovala, že někde přece budou). Tak jsem po dlouhé době vytáhla tablet. Je to jen jedna blbá skica.

Nevypadá to tak smutně (ale kdyby mi to nebylo trapný, moje oči by takhle v tuhle chvíli vypadaly). Podlě mě je to oko moc umělý.

Kala

6. července 2011 v 21:20 | Pajussska

The White Stripes...poslední dobou ti nej :)

Tohle je jedna z prvních prací ve photoshopu. Nekupovala jsem si ho, dostala jsem ho zdarma k tabletu, protože on je přizpůsobenej hlavně pro práci s PS :) Je to sice starší verze (PS elements 6.0), ale pracuje se mi s tím celkem dobře.

Nightmare je taky kreslená v PS, jen pro informaci :)

Kala se mi celkem líbí (což je div), když jsem ji vytiskla, vypadala skoro jako fotka :D Ještě kreslím Amarylis, ale ta se asi tolik nepovede, je o něco složitější.


Příště možná napíšu i něco ze svého (teď už ne tak nudného) života :)

Digitální mix všeho možného

2. července 2011 v 21:49 | Pajussska
Mix obrázků z dávné i nedávné doby. Není nic absolutně závratně krutopřísně úžasného, ale bylo mi líto je nezveřejnit.

Nightmare pro Projekt Ilustrace

Kurt Cobain

17. června 2011 v 18:40 | Papája
Další digitální pokus. Je rozdělaný už delší dobu, ale teprve dneska jsem ho (konečně) dokončila.
Ehm...co na to říct? Už vás s těma pc kresbama musím docela štvát, že? Furt jenom tablet, tablet, myš...Ale chápejte, já si ho prostě musím pořádně vyzkoušet :)

A teď ke Kurtovi. Není to nejlepší, ale ani nejhorší. Já fakt nevím, posuďte sami.

Blbá anatomie, ach jo.

Ať to tu není tak suchý :)

Červánková dáma

15. června 2011 v 21:19 | Pajussska

Stvořeno na poslední chvíli do AK.
Moc se mi to nelíbí. Představovala jsem si to trochu víc... realisticky? Mám pocit, že tohle vytvoří za pět minut každé pětilété děcko. Možná tříleté.
Taky neměla mít červánkové šaty, ale měla být mraky jakoby obalená. Ale takhle je to (myslím) lepší.

Ách jo, já chci umět malovat!

Stonehenge

8. června 2011 v 18:39 | Pajussska

Rychlovka tabletem. Nijak jsem se nesnažila, prostě jsem si jen chtěla oddychnout od učení. Není to moc hezký a normálně bych se tím zde nechlubila, ale nechci, aby tady bylo pusto.
A teď zase zpátky ke škole *vzlyk a smrk*

Dala jsem to jako obázek na plochu, místo fotky, podle které jsem to kreslila (byla to spíš jen inspirace). První reakce:
"Co to je? Co jsi s tím udělala?"
"Nic, ty vidíš nějakej rozdíl?"
Zítra jedem se třídou na Pálavu, tak nám přejte hezký počasí :D I když má pršet :( V tomhle případě máme naštěstí plán B- pojedem do Mrazáku a do Mikulova.

Black rose + tablet ♥

29. května 2011 v 14:19 | Pajussska
Tak konečně mám svůj tablet ♥ Koupila jsem si ho předem k narozkám a od babičky a druhé babičky mám potom k těm patnáctinám slíbený...ehm, jak to říct...zpětný příspěvek :) Když dorazil, úplně jsem se lekla, představovala jsem si ho jako prcka, a on dorazí takovej obr :D Moje prvni reakce byla "Pane bože, vždyť je to velký jak kráva!" Tohle samozřejmě vystřídalo nadšení :) Už teď prohlašuji, že je to můj domácí mazlíček. Trošičku jsem se pohádala s těma macro tlačítkama (nebo jak se tomu nadává), ale strejda je geniální na pc, tak doufám, že mi s tím poradí, když to neumím sama :)

Jinak k tvorbě, kreslí a maluje se mi s tím úžasně, je to sice trochu nezvyk a nemám pocit, že jsem se do toho úplně dostala, ale to se snad spraví.
Ta červenovlasá slečna je první pokus s ním (pokud nepočítáte klikiháky a zkoušení, co všechno to umí), celkem se mi líbí, ale doufám, že přijdou i lepší :D

Tohle je můj brouček :)

Black rose

Další do sbírky

23. května 2011 v 16:49 | Pajussska

Moje další digi kresba/malba (co to vlastně je?). Nečekaně je to oko. Když já prostě kreslení očí miluju....

Dnes žádné smajlíky na konci každé věty - jak je můj zlozvyk - nečekejte, jsem tak strašně nasraná (jo, nasraná a budu to psát bez hvězdiček, protože jsem!) na svou sestru, že ani...No totiž, to je takhle: kvůli ní si nemůžu vyzkoušet tablet, který jsem dostala hodně předem k patnáctinám. Ona byla nemocná a celý dopoledne čuměla na filmy, pak já přijdu domů, KONEČNĚ zprovozním ten tablet a ona mě vyhodí od PC a chce mi tam něco vymazat! Tak jsem se naštvala a nazvala ji jedním ošklivým slůvkem. A dostala jsem zaracha...super, co? Prý to ještě "vyřešíme". Jsem zvědavá jak asi...dostanu zákaz na měsíc nebo co jako? Vrrrrrrrrrrrrr

No, nesmím ztrácet čas, ať mě tady nikdo neobjeví. Tady je to oko (ještě bez tabletu *vzlyk*)
A můj postup


Černovlasá

17. dubna 2011 v 19:39 | pajussska
Černovlasá dáma kreslená myší v pc. Fakt bych si přála tablet, ale narozky mám až v srpnu, takže...mi prostě musí stačit ta "prodloužená" ruka. Alespoň zatím.

Bez pozadí

První tableťácká čmáranice

24. února 2011 v 19:34 | Papája
Aneb šnek :D

Dostali jsme ve škole za úkol nakreslit v PC ilustraci na básničku (na výběr byly 2). Myší se mi to dělat nechtělo, protože mi to připadá jako kus uměle prodloužené ruky a nejde s ní nakreslit ani rovná čára, ale tablet nemám, takže jsem využila nabídky mojí kámošky, která ho dostala na vánoce a řekla mi, abych si to k ní někdy přišla zkusit. Uf, to teda byla věta xD Vím, že je to strašná čmáranice, ale bylo to dost narychlo ("Pavlo, jestli to budeš pořád gumovat, budeš tady do rána!" :D) a navíc jsem to viděla poprvé. Než jsem si na to jakž-takž zvykla, byla polovina obrázku za mnou. Chtěla jsem to vystínovat, ale nebyl čas a taky jsem tam ještě chtěla mrak (naproti tomu slunku, abych vyvážila prázdé místo), ale zapoměla jsem.
No, tak snad se bude líbit :)

To slunko jsem nekreslila, bylo vložený :)

 
 

Reklama