Prosinec 2010

Voodoo bižu

27. prosince 2010 v 19:43 | Papája |  Kofoláčci
Když už dělám velké kofoláčky a malé kofoláčky, proč taky nezačít dělat mikro kofoláčky? A proč z nich rovnou neudělat náušnice? Tak jsem do toho hned pustila. Upozorňuju všechny, kdo by si chtěli něco podobného zkusit, že je to strašná (strašná, ale fakt strašně strašná) piplačka! Postup je skoro stejný, jen jsem místo silného drátku použila smotaný tenký a celý výrobek je samozřejmě asi čtyřikrát menší.
Piplala jsem se s nima u "Lásky nebeské"  a když mě viděla sestra, hned chtěla taky takové  *nechápavě kroutí hlavou*, což se mi moc nelíbilo (opičák opičácká xD), ale aspoň jsem už pro ni měla dárek. Další kofolásky jsem bohužel nestihla vyfotit (mám zlozvyk vyrábět dárky až na Štědrý den) a hned jsem je rozdala ostatnímu příbuzenstvu. Podle toho jak se tvářili se jim to snad líbilo :)

Kamarádka byla v šoku: "Pájo, uvědomuješ si, že na uších nosíš voodoo panenky? Voodoo! Koho jako mají představovat?!"
Ne, nemají nikoho představovat. A i kdyby, jehly bych do nich nepíchala, škrábaly by mě pak do uší :D
nausnice
c.č.!

Oči, pusa- studie

26. prosince 2010 v 14:19 | Papája |  Ze skicáku
Měla jsem v plánu nakreslit ještě uši a nos, tak snad příště :) Když jsem tohle kreslila, všude jsem s sebou tahala skicák, ohryzanou tužku a zrcátko. Vždycky jsem si někam sedla, vytáhla to a snažila se v tom špinavém a lepidlem zapatlaném zrcátku spatřit něco, co by se dalo nakreslit :)

To první oko má  ve skutečnosti stejnou barvu jako ostatní, jen na fotce se nějak leskne
oci

Mini-kofoláčkové společenství

21. prosince 2010 v 18:41 | Papája |  Kofoláčci
Vánoce se kvapem blíží, my je měli ve škole už dneska (a zítra máme volno, chachá :D), takže jsem až do dneška měla spostu práce s vyráběním kofolásků. Je mi dost líto, že jsem nestihla vyfotit ty fakt vymakané panenky, jako třeba Korfbalistku (ta měla i balon), Punk-girl, Zloděje, Pink-girl (a ta měla fakt dobré vlasy, trvaly mi tak hodinu :D) a další. Jenže jsem si na to vzpomněla až když jsem je měla zabalené.Tak jsem vyfotila aspoň minivoodoo.


Zombík je můj favorit :)
spolecenstvi

Vánoční dárky zásadně nekupuji, ale vyrábím...a každý rok mám pak nervy, když je ještě na Štědrý den patlám a balím.
U mě je to většinou tak, že někdy v srpnu začnu vymýšlet, co vyrobím, udělám pár dárků, schovám je tak důkladně, že...ano uhodli jste, pak je nemůžu najít a když je přece jen najdu, najednou se mi zdají nepovedené a začnu znovu. Vánoce jsou svátky klidu, že :D

Anežka :)

15. prosince 2010 v 20:10 | Papája |  Kresby a malby
Záměrně jsem do nadpisu nenapsala celé jméno dotyčné osoby, aby to některé lidi neodradilo :) Tak tedy Anežka Česká.
Kreslila jsem ji ve škole do nějaké soutěže, ale když jsem ji dokončila, neměla jsem s sebou foťák a tak musel posloužit mobil (Luci, díky za půjčení :D). Fotka není moc kvalitní a úplně se vytratily ty tmavé oči, což mě štvě. Ale jsem hrdá na to, že i když jsem ji dělala jen tak od oka, ani jsem si tam neudělala osy a podobně, tak výsledek nedopadnul tak špatně :)

Je dělaná obyčejnou tužkou (6B a 4B) na A3 a pozadí je pastelem.
ann

Loučím se :)

Náramek přátelství pro autismus

12. prosince 2010 v 19:20 | Papája |  Náramky z bavlnek
Tenhle náramek jsem nevyráběla jen tak pro nic za nic. Sice ještě není dokončený, ale už k tomu nemá daleko a pro představu to snad stačí. Chtěla jsem umotat širší náramek, ale už jsem neměla tolik bavlnek.
Je to celkem dávno, co jsem si po dlouhé době prohlížela svůj oblíbený web o náramcích a narazila jsem jeden článek (nebo spíš prosbu). Autorka v něm informovala o neomezené akci Náramek přátelství pro autismus, která spočívá v tom že ušmodrcháte náramek se vzorem puzzle  a ve žluté, červené a světle a tmavě modré barvě a pošlete jej na adresu APLA-JM, o.s., Fügnerova 30, 613 00 Brno. Náramky se potom prodají. Nebo se také můžete přidat do kupiny na Facebooku.

No a tohle je můj pokus, udělala bych jej širší, ale jak už bylo řečeno předtím...snad příště :)
Možná se odhodlám i k nějakým přívěskům na klíče a podobně.
naramek