Říjen 2010

Troška zeleniny :)

30. října 2010 v 16:04 | Papája |  Ze skicáku
Tak aby to tady úplně nezahnívalo...dám sem nějaké ty blbosti, co jsem si črtala večer do skicáku. Mamka se chystá udělat celou bečku šopského salátu a tak máme doma paprik a rajčat dost. Pár jsem jich popadla a pustila se do toho. Celkem mě štve ta kvalita, ale co už.

Paprika (kdyby to někdo náhodou nepoznal)
paprika

Amerika, dýně a spol.

26. října 2010 v 18:26 | Papája |  Ostatní šílenosti
Nikdy jsem moc neměla chuť psát do tématu týdne. Naposledy jsem to zkoušela, když bylo téma týdne smrt. Moc úspěchů to teda nemělo. A tak jsem to smazala a na psaní článků do tématu týdne jsem raději rezignovala. Ale článek o Halloweenu  jsem stejně chtěla napsat a téma týdne se na to hodí, tak proč ne? Stejně si mého chabého neoriginálního pokusu v té záplavě fotek a článků s vyřezávanými dýněmi nikdo nevšimne...:D

Když se zeptám lidí, co si myslí o Halloweenu, většinou slyším dvě odpovědi. Ta první zní: Proč se sem tahá americký svátek? A ta druhá: Halloween je super, mnohem lepší než dušičky! Tu první variantu slyším spíš u starších lidí. Když jsem se na tohle zeptala mamky, odpověděla mi, že nechápe smysl Halloweenu. K čemu jim je prý dobré chodit po ulici převlečení za strašidla a děsit malý děcka. (?)
Všechny svátky, které slavíme přece nemusí být jen naše. Proč se neotevřít něčemu novému? A proč ne zrovna Halloween? 2 dny po tom sice máme svoje dušičky, ale to snad ničemu nevadí. Halloween se nese ve veselejším duchu. Vyžezávají se dýně, pořádají se Halloweenské párty a v Americe chodí děti převlečené za upíry, vlkodlaky duchy atd. koledovat o sladkosti. Nikdy by mě nikdo nedostal koledovat, ale na každoroční kuchání dýní se vždycky strašně těším:) Nebo halloweenská výzdoba mojí tety...ta mě pokaždé nadchne :D A to se strašením dětí...nevím, ale když chodí mikuláš s čertem, tak čert se snad chová jak slaďoučký andílek?
Naproti tomu Svátek Všech svatých, Dušičky atd. jsou prostě smutnější svátky. Jezdí se  na hřbitovy a ještě jsem neslyšela, že by měl někdo doma dušičkovou párty.
A když jsou vlastně ty svátky tak rozdílné, proč neslavit oba? :)

A teď pár fotek naší letošní dýně...
S čepicí...
dyne
...a bez ní
dyne
Pohled do mozkovny :D
dyne
Xichtík :)
dyne

Marilyn Monroe

18. října 2010 v 13:01 | Papája |  Kresby a malby
Po minulé katastrofě jsem se rozhodla nakreslit něco trochu lepšího, než jen pár rozpitých barevných fleků. Našla jsem celkem ucházející fotku téhle americké sexbomby a dala se do toho.
Trvala mi asi 5 nebo 6 hodin, je tužkou a  na A4.
Abych řekla pravdu, celkem se mi líbí ten obličej a vlasy sice nejsou ještě to pravé ořechové, ale už je to lepší než předchozí čmáranice. A celkem se jí to podobá. Jak řekla moje kamarádka: "Tyjo, i toho beďara má na správným místě!" :D

Dávám sem dvě varianty. Tu první, protože je víc podobná jak barevně, tak i vzhledově skutečnému obrázku a tu druhou, protože je víc zaostřená.
Tak která je lepší? :)

marilynmonroe
click perex

Hranostajník vrbový...název, který vám řekne opravdu hodně :)

10. října 2010 v 20:55 | Papája |  Kresby a malby
Předem upozorňuji, že pro...lidi, co se bojí hmyzu...je naprosto nevhodné rozklikávat tento článek. Nechci být neúmyslně zodpovědná za vaši případnou újmu na zdraví... :D


Ale snad to tak zlé nebude. Není totiž moc poznat, o co na obrázku jde. Připadá mi, že je tam jen směs různých barevných fleků. Jako takové trochu cáklé moderní umění (které mě michodem celkem štve. Někdo udělá na papír asi tři čárky a dva kruhy a vydraží to za několik milionů. Nespravedlnost.).

Jó, ty žáby byly daleko, daleko, daleko lepší. Tohle se housence moc nepodobá.Asi je to tím, že jsem to trošilinku odflákla. Ách jo...
Máme doma takouvou super encyklopedii, podle které jsem to kreslila. Pod obrázkem najdete i předlohu pro představu, jak to mělo původně vypadat.

Důležitý poznatek: Z dálky je to trochu lepší
click perex