Hon na kešku

14. července 2010 v 15:14 | Papája |  Moje žblebty
Jako mnozí, i já jsem propadla sportu zvanému geocaching. Ti, kdo neví o co se jedná se to dozvědí zde. Bohužel bydlím v takovém zapadákově, kde je keší dost pomálu, ale i tak jsem našla dvě (prej lehké) keše poblíž mého bydliště. Vytiskla jsem si mapu (pečlivě nastudovanou :D), popadla ségru, nasedly jsme na kolo a vyjely.


Kdesi za nějakou vesničkou byla polorozpadlá cesta, spíš pro teréňák než pro kolo. Samá díra, na kolech jsme se natřásaly jak sbíječky. Co chvilku jsme zastavovaly abych se podívala do mapy/napila se/zjistila, proč to kolo tak divně hrká a podobně. Konečně jsme dojely na místo určení (bez GPS, s mapou vytisknutou z internetu, ale tak co, mě to stačí). Popravdě řečeno jsem se bála, že nám to nějakej keš-maniak vyfoukne přímo před nosem, ale naštěstí tam nikdo nebyl. Teda to jsem si myslela :D.

Keš se nacházela někde v poli, po jedné straně kukuřice, na straně druhé tráva až do pasu a přímo vedle cesty nás mile přivítala cedule s nápisem:

!POZOR!
VOJENSKÝ PROSTOR
Vstup přísně zakázán, nebezpečí ohrožení života

Tak si říkám, že nikdo nemůže být tak blbej, aby dal keš do vojeskýho prostoru, ne? Tak jsem se plazila po zemi v té vysoké trávě, třásla se strachy, že se po mně začne co nevidět střílet a hledala náznak pobytu keše. Pod keřem jsem objevila velkej šutr a pod tím...byla zabalená kešule v černým igelitu. Zapsala jsem se do logbooku, ale sekla jsem se o jeden měsíc. Už jsem byla tak vynervovaná z těch vojáků, že jsem místo 7 napsala 6. Zjistila jsem to až na zpáteční cestě a už se mi tam nechtělo vracet.


Na programu byla ještě jedna keška, tak jsme se k ní vydaly.Trochu mě mrzelo, že jsem si tu předešlou kešku nevyfotila na mobil, ale řekla jsem si, že vyfotím tuhle. Keš se měla nacházet v blízkosti solární elektrárny. Cesta tam nebyla nijak hrozná, ale kdybych tama jela v jinou roční dobu, asi bych měla bláto až za ušima. U solární elektrárny jsme zabočily a tady už to byl teda mazec. Polňačka zarostlá, nikde žádnej orientační bod u kterého by se mohla keška nacházet a sestra si právě vzpoměla, že má alergii na kvetoucí trávy a na pyl. Přebujená flora nám s hledáním taky moc nepomohla. Plahočily jsme se po polňačce, já jsem prohledávala každé křoví, dívala se pod kameny, lezla do obilí a stejně jsem nic nenašla. A to jsem myslela, že tahle bude jednoduchá!

Po pár dnech jsem to zkusila znovu, kompletně jsem to tam prolezla centimetr po centimetru a nic. Ani náznak. Asi jsem blbá nebo co. Zkusím to znovu, až se vegetace trochu uklidní.

Dneska jedu s kámoškou na další odlov, tak mi držte palce :)


Malá ukázka z mého hudebního vkusu :)


10.8.2010= Tak, dnes jsem ji s kamarádkou konečně našla :) Jak jsem jenom mohla být tak blbá...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 only-me-victoria only-me-victoria | Web | 14. července 2010 v 17:51 | Reagovat

AHOjky máš moc krásny blog:)
nechceš spřátelit??:)
budu ráda:) :-)

2 Arcana Arcana | Web | 19. července 2010 v 20:31 | Reagovat

Jó, znám  :D
To nás bylo asi 15 lidí na horách, večer jsme se vypravili do restaurace a po ní hledače mezi námi popadlo, že blízko je schovka a on ji chce najít.
Takže parta lidí, přibližně polovina s krabicí na pizzu prohledávala stěny a okolí nějakého kostelíka protože právě tam se měla nacházet. Musel na nás být hezký pohled :-D

3 lllucky lllucky | E-mail | Web | 27. července 2010 v 18:53 | Reagovat

A co ještě bys chtěla abych tam měla?

4 Gabux Gabux | Web | 5. května 2013 v 11:59 | Reagovat

U nás v Kouřimi těchto věciček je O.o Nevím proč v tak malém městečku jich tu je jak .... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama