Červenec 2010

Hon na kešku

14. července 2010 v 15:14 | Papája |  Moje žblebty
Jako mnozí, i já jsem propadla sportu zvanému geocaching. Ti, kdo neví o co se jedná se to dozvědí zde. Bohužel bydlím v takovém zapadákově, kde je keší dost pomálu, ale i tak jsem našla dvě (prej lehké) keše poblíž mého bydliště. Vytiskla jsem si mapu (pečlivě nastudovanou :D), popadla ségru, nasedly jsme na kolo a vyjely.


Že by Avril?

12. července 2010 v 13:31 | Papája |  Ze skicáku
Zkusila jsem znovu portrétovat. Řekla bych, že tohle je o trochu lepší, než ty předešlé pokusy o čmárání. Jsou tu dvě fotky, protože jsem se nemohla rozhodnout, kterou sem dát.

Technika: tužka
Čas: nestopuju
Formát: A5 (skicák)

avril


Slzavé údolí+Velký třesk ve výtahové šachtě :)

11. července 2010 v 14:22 | Pavla |  Kresby a malby
U těchto dvou kreseb jsem nestopovala, stejně to nikdy nedělám, jenom odhaduju. Ale tady fakt nemám páru kolik času jsem nad tím strávila. Črtala jsem do toho celý den, ale jenom po chvílích.
Obě dvě kresby jsou na akvarelovém papíře, formát A4, kresleno akvarelkama a následně rozmýváno vodou.

Slzavé údolí se mi líbí daleko víc. Škoda, že takhle vyfocené to ztratilo hloubku, ale je pravidlem, že na papíře všechno vypadá líp. Jsem hrdá na oko, hlavně na tu hnědou duhovku.
slzave udoli

Studie očí

11. července 2010 v 14:06 | Pavla |  Ze skicáku
Hnusně nekvalitní fotky, ale co nadělám, když se mi na papír vylije voda :( Nejsou tam všechny oči, které jsem plánovala nakreslit, prostě se mi do toho nechtělo. Chybí tam třeba to zavřené oko a zamračené oko. Hotové během pár minut.

To je právě ten politej papír :( Omluvte tu šílenou fotku. Ve skutečnosti je to lepší, tak to berte s rezervou. Velkou rezervou.
Tohle už je lepší
+ rty

Elfka-Nanne

11. července 2010 v 13:33 | Papája |  Kresby a malby
Čmárala jsem si a vyšlo z toho tohle. Moc jsem nedbala na anatomii obličeje a pak mě to mrzelo. Ucho je samozřejmě úplně špatně, je moc dole a celá je podivně splasklá. Asi to není moc vidět, ale v uchu má 3 náušnice. Celkem se mi líbí vlasy, rty a trošilinku oko. Ucho bych nejradši úplně vymazala a skryla pod vlasy a navíc jsem hodně gumovala, takže je utahaná.

Tužka, asi 2 hodiny a A4.
Nanne

Chtělo by to změnu...

8. července 2010 v 14:18 | Pavla |  Moje žblebty
...ale jakou? Můj blog je už dlouho ve stejném kabátku. Bohužel, anti-talent na grafiku jako já toho s designem blogu moc nezmůže. Hlavou mi vždycky proběhne asi milion nápadů na vzhled, který bych třeba mohla zvládnout, ale ani jedna myšlenka se mi nezdá dost dobrá. Přemýšlela jsem nad nápadem udělat blog jako zápisník, nebo záhlaví jako koláž z mých (ne zrovna úžasných) kreseb, nebo bez záhlaví, menu nahoře, menu dole, atd. I kdybych se snažila sebevíc, stejně nikdy nebudu mít ten vymakaný design s rozcestníkama v každé rubrice, samohrajícíma mp3 a podobnými vymoženostmi. Jasně, existuje spoustu blogů, které nabízí volné layouty, ale mít něco cizího na blogu mi připadá...neautorské? Prostě jsem zvyklá vytvořit si všechno sama. Takže nezbývá než sebrat všechny mozkové buňky s grafickým naprogramováním (pokud nevymřely) a usmolit něco sama. Jaj.

obloha
Když už jsem u té změny, moje "přezdívka-nepřezdívka" taky není zrovna originální. Nejdřív jsem byla Pajussska podle adresy blogu (když jsem tu adresu vymýšlela, asi jsem byla v tranzu, nebo co, protože tohle normální člověk prostě nemůže vymyslet), pak jsem si nechala svoje jméno (Pavla, pokud to někomu nedošlo :))... a teď? Na Pavlu se toho moc vymyslet nedá. Někdy mě mrzí, že se nejmenuju Pavlína ( Pavla a Pavlína jsou rozdílná jména a neštvěte mě s tím, že ne!) Pravděpodobně se teď budu objevovat pod různými přezdívkami (chachá) a ty nesmysly, co vymyslím se tomu mému jménu možná nebudou moc podobat :) A když si ještě změním avatar...budu mít novou identitu! Ha!

Červená planeta...kouknete se?

6. července 2010 v 21:52 | Pavla |  Mimo mísu
Někteří už o tom asi slyšeli...ale já to sem stejně chci dát, jen tak, pro zajímavost. Protože já se budu určitě koukat. A budu i fotit, obdivovat, komentovat...Možná z toho dělám moc velkou vědu, ale mě tyhle věci hodně zajímají. Asi bych už měla konečně vysvětlit, o co jde :) Tak tedy...

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/76/Mars_Hubble.jpg
*Obrázek převzat z wikipedie.cz

Kofoláčci 2

1. července 2010 v 19:09 | Pavla |  Kofoláčci
Je tu další várka kofolásků! Nějak mě to chytlo :) Je mi trochu líto nechat je někde položené, ale pokud je někdo najde a udělají mu radost...ne, pořád je mi jich líto :) Jen doufám, že už se nebude opakovat ta nechutná scéna s minulou panenkou...

Pankáč :)