Květen 2010

Tak makej, samo se to nedodělá!

24. května 2010 v 21:27 | Pavla |  Moje žblebty
Přesně, samo se nic neudělá. Ale ta lenost...! Mám dodělat tolik věcí, třeba toho rozkresleného šneka, pásek na hodinky, zamakat co nejvíc ve škole, aby ten papír, kterému se říká vysvědčení, vypadal co nejlépe, a tak bych mohla pokračovat do aleluja..., ale vůbec se mi do toho nechce.

Navzdory mé únavě a lenosti, která dosáhla takového stadia, že se mi nechce ani ťukat do klávesnice, bych sem ráda napsala jednu takovou historku, která se stala o víkendu:
Jeli jsme do Plumlova na indiánskou stezku (pro ty, co neví, co to je: bežím, vidím poznávačku, zakroužkuju, bežím dál, vystřelím z praku/hodím oštěpem/uvážu nějakej uzel a zase běžím...). Stezka se měla konat dopoledne, jenže začalo (mírně řečeno) chč*t, takže jsme odpoledne běželi v bahně a bažinách. A jak jsme měli plné ruce (a nohy) práce, abychom nesjeli bahnitej kopec po prdeli, tak jsme s kámoškou přehlédly rudé fáborky značící odbočku a utíkaly jsme dál. Za chvilku jsme zjistily, že jsme asi něco vynechaly. Další dvojice nám řekla, že je ta odbočka kousek zpátky a máme běžet do bahnitého kopce (ale ten byl všude). Tak jsme běžely do kopce, přes pole, do lesa a tam, na malé mýtince...seděl chlap s vyvaleným pupkem, v jedné ruce vodku, v druhé pivo a kolem sebe měl něco, co podezřele vypadalo skoro jako polovina výčepního pultu. Kamarádka se zeptala, jestli je tady nějaké stanoviště z indiánské stezky a ten tlemící se chlap nám odpověděl: "Ne, děvčata, tady je pivní stezka". Chvilku jsme na něho zírali a pak jsme se otočily a šli hledat poznávačku hornin. Nakonec jsme šťastně doběhly do cíle a ve své kategorii skončily jako druhé (musela jsem se pochlubit xD).

Barevné žabičky

16. května 2010 v 13:15 | Pavla |  Kresby a malby
Končně, konečně, konečně jsem se dostala k tomu dát sem ty žáby!!! Hurá, jupí, aleluja!!! Ale...je to zase vyfocené. A fotit budu všechno, co je barevné, protože ten podě**nej scanner jenom blbne a blbne a blbne.Zkoušela jsem to nejmíň milionkrát, ale pokaždé to dopadlo takhle: jedna strana celá černá, žáby roztažené jak ropuchy a nejmíň půjka obrázku chyběla. Ale od dneška se na barevnej scanner vybodnu.Tak.
Na to, že je to moje první pořádná práce vodovkami (fakt jsem se snažila snažit xD), si myslím, že to zas takovej děs běs není. Tohle jsem si aspoň myslela, když jsem ten obrázek dokončila. A pak jsem se na to podívala pořádně a co nevidím...:(...Nebudu sem vypisovat všechny chyby, to by byl ten článek moc dlouhej xD.

čas: asi 2,5 hodiny
technika: náčrt tužkou, vodovky
formát: A4

celé:

100 let za opicema

11. května 2010 v 21:54 Moje žblebty
Tak už jsem se těšila, že se sem dám tu žabku a...zjistila jsem, že náš prehistorický scanner skenuje jenom černobíle!!!A jelikož je můj obrázek hodně barevný, tak by asi výsledný naskenovaný obrázek ztratil smysl (nečekaně xD). Ale já to nějak udělám. Takže, zítra tady bude (snad) žabka v celé kráse (nebo spíš v hrůze). Udělala bych to dneska, ale už je moooooc pozdě a ještě se musím učit zempl :( .
Jinak, chtěla bych si rozdělat nějaký nový obrázek, ale momentálně mám záchvat nenápaditosti a nevím, co bych tak mohla nakreslit. Snad na něco přijdu. Doufám.

A jde se pro vodovky...

7. května 2010 v 12:12 Moje žblebty
Tenhle článek vlastně píšu jen tak z nudy. Teda, ne, že bych té práce neměla až nad hlavu, ale prostě se mi do toho moc nechce (ach ta lenost xD). Mám rozdělanou další žábu, teda vlastně dvě, tentokrát je dělaná vodovkama a už je skoro celá hotová, ještě jí chybí pozadí. Musím se přiznat, že ji kreslím podle jedné fotky, co mi dala kámoška, protože nějak ty svoje patlaniny zlepšovat musím a tím, že bych to ze začátku kreslila zpaměti bych si asi moc nepomohla.
Po těch dvou nepodařených portrétech jsem na kresbu obličejů musela dočasně rezignovat. Kreslení si budu procvičovat (zatím) na zvířatech, rostlinách a podobných věcech. To mi připomíná...radši se vrátím k mým dvěma žabičkám a domaluju je, abych je vám sem mohla brzo dát.

Oko

6. května 2010 v 15:47 | Pavla |  Kresby a malby
Tohle očičko jsem si kreslila ve škole při volné hodině, den před přijímačkama xD. Navzdory mé chabé přípravě jsem se na ten gympl dostala. Upřímně, z nové třídy mám velkou hrůzu! Strašně špatně si zvykám na novej kolektiv. Ještě štěstí, že tam bude hodně děcek z naší třídy a z béčka, ale i tak...
Zpátky k obrázku. Myslím, že se mi celkem povedl, rozhodně je to oko lepší, než ty načmárany oči, co jsem si kreslila předtím. Ještě zkusím nakreslit vykuleny oči, zamračeny oči, zavřeny oči...
Nakresleno: tužkou
Formát: mrňavá kresbička na okraji bílé A4
Čas: asi 15 minut

Dost keců, tady už je samotné oko:

Žabka v květu

6. května 2010 v 15:12 | Pavla |  Kresby a malby
To, že už tenhle blog není o žábách, neznamená, že jsem je přestala mít ráda. Tenhle obrázek jsem kreslila už dávno, ale líbí se mi, a tam vám ho sem dám. Zase jsem ho musela vyfotit, ale v brzké době se snad konečně naučím zacházet se scannrem, takže další obrázky už budou snad vypadat líp (chci říct, že budou v lepší kvalitě :D).
Kresleno progreskami, formát A4 a čas asi 1 hodina.


Teplej Edward xD

6. května 2010 v 14:09 | Pavla |  Kresby a malby
Zase jsem to musela vyfotit. A je to stejné jako u té minulé kresby: rozostřené a zašedlé. Až na to, že tady je to ještě horší. Bohužel se mi to na několika místech pomačkalo a na té fotce je to dost vidět.
Je to strašně utahaná kresba. Hodně jsem gumovala a snažila jsem se vyvarovat chyb, co jsem udělala předtím. Přidala jsem tam víc tmavé, ale on pořád nemá ten hladovej výraz, jak by měl mít. Spíš vypadá hodně přitepleně xD.
Myslím, že se mi celkem povedly ty vlasy, ale na té fotce to není moc vidět. Jinak ten zbytek nekomentuju. Radši xD.
Je to tužkou, čas asi 3 hodiny, formát A4.


Katherine (upíří deníky)

6. května 2010 v 13:30 | Pavla |  Kresby a malby
Omlouvám se za kvalitu, ale nemohla jsem použít scanner, a tak jsem to vyfotila foťákem. Výsledek je zašedlý a rozostřený obrázek. Ve skutečnosti to vypadá líp, ale i tak to není žádná sláva. Portréty mi zatím vůbec nejdou, nezbývá mi nic jiného, než procvičovat, procvičovat a procvičovat. Myslím, že se mi celkem povedlo to oko a možná i rty, ale ty vlasy, nos a zbytek obličeje...hrůza! A vůbec, celá ta kresba je strašně plochá. :-(

Je to nakreslené na A4 a trvalo mi to asi 2 hodiny.


Celý portrét:

Proč?

5. května 2010 v 16:22 | Papája |  Moje žblebty
Proč jsem vlastně založila tenhle blog? Mno..., původně to byl blog o žábách, ale takový blog nemá budoucnost, a tak jsem trošku (hodně xD) pozměnila téma. Takže, teď tu je zbrusu nový, hodně osobitý blog, který je zaměřen na moji tvorbu např: kreslení, psaní atd., popřípadě na tvorbu jiných lidí, která mě zaujala. Tak doufám, že se vám tu teď bude líbit.